Od kilkunastu lat firma Qelewacje sprzedała tysiące metrów kwadratowych paneli elewacyjnych. Od 2020 roku wprowadzamy do oferty sprzedaż elementów do ociepleń domów (styropian, wata mineralna, pianka PUR). W dalszej kolejności będą to elementy do rekuperacji, pompy ciepła oraz panele fotowoltaiczne.
Na stronie qualienergy.pl od listopada 2019 roku opisujemy, jaki wpływ na nasz klimat ma spalanie węgla oraz zaniedbania związane z niezwiększaniem powierzchni lasów zarówno w Polsce jak i na świecie.
Pisaliśmy też o roli paneli słonecznych w zmniejszaniu zanieczyszczenia środowiska.
O tym, że dzięki panelom uda się zaoszczędzić na rachunkach za prąd już właściwie wszyscy wiedzą. My będziemy starać się udowodnić, że dzięki energii słonecznej można za darmo ogrzać cały dom.
Najważniejsze jest odpowiednie docieplenie domu a następnie odpowiednie okna i drzwi. Następnie należy jak najmniej utracić tego ciepła używając wentylację mechaniczna z odzyskiem ciepłą, czyli rekuperacje oraz pompy ciepła.
Jak już to wszystko mamy, należy uniezależnić się od cen prądu i zainstalować panele fotowoltaiczne. Oprócz wskazania jakie produkty najlepiej zainstalować, doradzimy których fachowców wynająć.

Grini